Refleksoloji Merkezleri

Home » Refleksoloji » Refleksoloji Merkezleri

Refleksoloji Merkezleri

Refleksoloji; vücudun işlevlerini gerçekleştirebilmesi için gerekli olan organların ve de sinirlerin ayaklar ile bağlantısı olduğuna inanan ve de ayaklara uygulanan tedavi yöntemidir. Refleksoloji tıp bilimine yeni girmiş bir kavram değildir. Öyle ki; refleksoloji kavramı 1.200 yıldır nesillerden nesillere ve kuşaklardan kuşaklara yayılma göstermiştir. Bu nedenle de günümüzde en fazla gelişen tıp alanlarından bir tanesi refleksoloji alanı olmaktadır.
Yapılan araştırmalar sonucunda ayaklarda ellere ve de parmaklara uzanan 7.000 ile 8.000 arasında sinir bulunmaktadır. Bu sinir uçlarının uyarılması birçok hastalığın ve de beyinde meydana gelen hasarların giderilmesine etki edecek ve sağlıklı bir yaşam sürmeye yardımcı olacaktır. Refleksoloji tedavisinde ayaklara uygulanan masaj ve tedavi yöntemi sayesinde de bu sinir uçları kolaylıkla uyarılmaktadır.

cinsellik-reflaeksoloji-tedavisi

Refleksoloji tedavisi yaş farkı gözetmeksizin yapılabilen bir tedavi çeşidi olmaktadır. Küçük çocuklara, ergenlik yaşında olan bireylere, yetişkinlere ve hatta engelli bireylere dahi uygulanabilen bu tedavi yönteminde değişen sadece tedavinin uygulanış biçimi olmaktadır. Bu nedenle de özellikle küçük yaşta çocuklara ya da engelli bireylere refleksoloji tedavisi yapılacaksa tedavi esnasında yanlarına anne, baba ya da bir yakını alınmaktadır. Refleksoloji tedavisi esnasında engelli bireyler ya da küçük çocuklar tedaviye giren kişi tarafından kucağa alınır ve uzman tarafından refleksoloji tedavisine başlanır. Tedavinin uygulama biçimi hastalara göre değişebilirken; yanında gelen kişilere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle de refleksoloji tedavisini uygulayacak olan doktorlar bu konuda ve de eğitimli kişilerden oluşmalıdır.

refleksoloji merkezi refleksoloji tedavi merkezleri

Refleksoloji tedavisini uygulayan kişilere refleksoloji uzmanı ya da refleksolog adı verilmektedir. Bir refleksoloji uzmanı sağlık ve tıp alanında eğitim alması gerektiği gibi; aynı zamanda da ilk yardım ve masaj uygulamaları konusunda da profesyonel ve de deneyimli olması gerekmektedir. Refleksoloji uzmanı; sadece ayak masajı konusunda deneyimli olmamalıdır.

Vücut işleyiş sistemini bilen, hangi sinir ucunun vücudun hangi bölgesine etki ettiğinden anlayan; olağan dışı durumlarda müdahale edebilecek ilk yardım bilgisine sahip bir kişi ancak; refleksoloji uzmanı olabilir. Bu nedenle de siz ya da çocuğunuz bir refleksoloji uzmanı arıyorsanız; bu konuda uzman kişilerden yardım almanız gerekiyor.
Refeleksoloji uzmanı olarak son derece iyi bir eğitim almış olan Uzm.Refleksolog Dilek Boztepe de size önerebileceğimiz bir refleksoloji uzmanı olmaktadır. Gerek, aldığı eğitim açısından gerekse mevcut deneyimleri açısından birçok hastaya ve de hasta yakınına yardımcı olmuş olan Refleksoloji Uzmanı Dilek Boztepe sayesinde birçok hastalığınıza elveda diyeceksiniz.

Uzman Dilek Boztepe, çalışma hayatının 7 yılını özel rehabilitasyon merkezlerinde refleksoloji uzmanı olarak gerçekleştirmiş; aynı zamanda da hem bedensel engelli hem de engelli olmayan çocuklara refleksoloji tedavi yöntemlerini uygulamıştır. Birçok başarıya imza atan Refleksoloji Uzmanı Dilek Boztepe’den sizler de randevu alabilir ve başarılı tedavi yöntemleri ile sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir