Ayak masajının tıp dilindeki adı Refleksoloji

Home » Refleksoloji » Ayak masajının tıp dilindeki adı Refleksoloji

Ayak masajının tıp dilindeki adı

Ayak masajı; ayaklarda bulunan sinir uçlarının uyarılması ile yapılan ve birçok hastalığa iyi geldiği gibi; aynı zamanda da bireyin rahatlamasını, huzurlu bir yaşam sürdürmesini de sağlar. Ayak masajının tıp dilindeki adı; refleksoloji olarak adlandırılmaktadır. Ayak masajı sayesinde bireyler sadece hasta olduklarında değil; ayrıca normal yaşam döngüsü içerisinde de yararlanılabilecek bir tedavi yöntemi olmaktadır.

Ayak masajı; günümüzde sık sık karşılaşmış olduğumuz stres, üzüntü ve diğer bunalım hallerinde bizi rahatlatan ve seans şeklinde uygulanan bir yöntem olmaktadır. 4 ile 5 seans sonrasında ayak masajının kişiye etki ettiğini görmekte ve kişi de bunu fark etmektedir. Bu nedenle de ayak masajı seanslarına düzenli olarak gidilmesi büyük önem taşımaktadır.

Ayak masajı seansları yaklaşık olarak 20 ile 25 dakika kadar sürmektedir. Seanslarda hastaya ayak masajı tedavisi konusunda uzman kişiler yak masajı tekniklerini uygular ve de hastalığının rahatlamasını sağlar. Her yaşta kişiye uygulanan ayak masajı yani; refleksoloji tedavisi; hiçbir sınır tanımayan ve de kişinin tamamen rahatlamasına yönelik olan bir tedavi biçimidir.

Ayak masajı tedavisi 7 gün süren haftalık periyot içerisinde 1 ya da 2 kez uygulanır. Buradaki zamanlar ayak masajını yapan uzman, yani; refleksoloji uzmanı ve de hasta tarafından belirlenmektedir.

Ayak masajı tedavisi esnasında herhangi bir kimyasal ya da bitkisel ilaç hastaya verilmemekle birlikte sadece ayak masajı esnasında masaj için kullanılan losyon, krem ya da yağlar devreye girmektedir.

refleksoloji -ayak-masajı-merkezleri

Ayak masajı tedavisi her yaştan bireye uygulanabilir. Bebeklerde ayak masajı tedavisi, çocuklarda ayak masajı tedavisi, yetişkinlerde ayak masajı tedavisi ve son olarak de engellilerde ayak masajı tedavisi olarak dallara ayrılan ayak masajı; yani, refleksoloji aynı mantıkla herkese yapılabildiği gibi; uygulanış biçimlerinde farklılık göstermektedir. Örneğin; bebeklerde ayak masajı tedavisi uygulanırken; bebek anne ya da babası tarafından kucağa kalınır.

Ardından da refleksoloji uzmanı tarafından bebeğin tedaviye hazır olması sağlanarak tedaviye start verilir. Engellilerde ayak masajı tedavisi de bebeklerde uygulanan ayak masajı tedavisi ile aynı şekilde uygulanmakla birlikte zihinsel engelli bireylerde bu tedaviyi uygulamak daha güç olacağından dolayı bu konuda uzman ve daha önce engellilere ayak masajı tedavileri uygulamış olan bir refleksoloji uzmanı ile çalışmak daha doğru olacaktır. Yetişkinlerde seans odasında hasta ve uzman bulunurken; henüz ergenliğe girmemiş olan çocuklarda da bir hasta yakını ayak masajı tedavisine eşlik ederek hastanın ürkmesini veya tedirgin olmasına engel olur.

Ayak masajı tedavisinde uzman olan refleksoloji uzmanı Dilek Boztepe her yaşa ve de her bireye uygun ayak masajı tedavi yöntemleri konusunda hem akademik eğitim açısından hem de deneyim açısından gelişmiş bir kişidir. Son derece başarılı çalışmalara imza atan uzman Dilek Boztepe aracılığı ile ayak masajı tedavisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir