Refleksoloji Tedavisi ile Sağlık Bulabilirsiniz.

Uzman Refleksolog Dilek BOZTEPE … !

 

Refleksoloji Nedir

Refleksoloji; ayaklar vücudun aynası olduğu öğretisine dayanan, yaklaşık 12000 yıllık bir tarihe dayanmaktadır. Ancak vücudumuzdaki organların ayaklara yansıdığı noktalarda çalışan esas kişi Amerikalı masöz Eunice Ingham’dır (1879-1974).Dr.Riley’in asistanı olan Ingham, kendi masaj deneyimleri ve daha önceki araştırmaların yardımı ile organın ayakta ve elde karşılık geldiği noktayı bulur. İki ayak yan yana geldiği zaman adeta bir insan vücudunun görüntüsünü meydana getirir. Organların ayaktaki yeri ise aynen vücudumuzdaki dağılımı gibidir; vücudun sağ tarafındaki organlar sağ ayakta, sol tarafındaki organlar ise sol ayakta yer almaktadır. Böbrekler, akciğerler gibi çift olan organlar ise her iki ayağa da yansır. 

Destekleyici ve Tamamlayıcı

Refleksoloji; en az haftada 1-2 seans olarak uygulanmaktadır. Rahatsızlığın durumuna göre 4-5 seans sonra olumlu ilk belirtileri görülmektedir. Seanslar ortalama 25-30 dakika sürmektedir. Daha kaliteli ve daha sağlıklı bir yaşam için Refleksoloji yi hayatımıza sokmanın önemi çok büyüktür. Sadece bir engeli ve rahatsızlığı olanlar değil, günlük hayatın akışı içerisinde rastladığımız stres, öfke, korku ve kronik vücut ağrılarınız için de seans alabilirsiniz. Sonuçlarına siz de şaşıracaksınız. Hiçbir ilaç kullanılmaz ve herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak unutulmamalıdır ki Refleksoloji bir alternatif tıp değil, tamamlayıcı ve destekleyici bir yöntemdir.

 

[/one_fourth]

Bebeklere Refleksoloji

bebeklerde-refleksolojiRefleksoloji yeni doğan bebeklerde nörolojik gelişimlerini sağlamak amacıyla uygulanmaktadır.

Engellilere Refleksoloji

refleksoloji-engellilerM.Ö 3000 yıllarına uzanan refleksoloji bugüne ulaşırken bilgi ve tecrübeleride günümüze taşınmış.

Sağlıklı Olmak

sağlık-refleksolojisiSağlıklı olmak ve sağlıklı yaşamak için Refleksoloji ile tedavi sürecine girin. Garantili çözüm.

Ayak Masajı

refleksoloji-ayak-masajıRefleksoloji destekleyici bir yöntem olduğundan hastalıklarınızın tedavisinde etkilidir.